Uwaga w okolicy grasują złodzieje. Udostępnij, aby ostrzec innych. Zobacz, szczegóły

Zrzut ekranu 2021 09 8 o 10 51 21

Policjanci ostrzegają przed domokrążcami – ,,elektrykami’’. Oszuści, podając się za pracowników zakładu energetycznego, wchodzą do mieszkań i zazwyczaj działając w duetach, skutecznie odwracają uwagę i okradają.


Wczoraj tego rodzaju przestępstwo dotknęło mieszkańca os. Sikornik. Ostrzeżmy nasze rodziny przed tego rodzaju zagrożeniem. Obecnie trwa ustalanie sprawców kradzieży gotówki. Przestępcy stosują różne metody aby nas oszukać lub okraść. O tym, że należy być ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi, bez względu na to, jak są ubrani i za kogo się przedstawiają, przekonał się 60-letni mężczyzna.

Wczoraj przed południem do jego drzwi zapukali dwaj mężczyźni w uniformach, którzy przedstawili się, że są przedstawicielami zakładu energetycznego, a celem ich wizyty miała być kontrola instalacji elektrycznej. Gliwiczanin wpuścił „elektryków” do swojego domu. Po wyjściu mężczyzny pokrzywdzony zauważył, że z szafki skradziono mu odłożoną kwotę – 5 tysięcy złotych. Obecnie sprawą zajmują się policjanci z I komisariatu.

Źródło: KMP Gliwice/ Dzisiaj w Gliwicach

czytaj więcej: