W Knurowie powstanie nowe osiedle mieszkalne. Zobacz szczegóły

Władze miasta planują utworzyć nową dzielnicę mieszkaniową w Knurowie. Inwestycja może być impulsem do większego rozwoju naszego miasta. Samorządowcy wzięli pod lupę rejon ul. Rakoniewskiego, gdzie od kilku lat trwa intensywna budowa domów jednorodzinnych.

Nowe osiedle w Knurowie

Dotychczasowe inwestycje zabudowy wielorodzinnej

Jak wiadomo największą wartością dla miasta są mieszkańcy, dlatego mówiąc o inwestycjach mieszkaniowych w naszym mieście powinniśmy zacząć od mieszkań. Jedną z ważniejszych inwestycji na początku 2021 roku w Knurowie było oddanie do użytku dwóch budynków mieszkalnych w najstarszej dzielnicy Knurowa. Do dyspozycji nowych lokatorów, przy ul. Pocztowej oddano łącznie 34 mieszkania. W każdym z bloków 11 mieszkań dwupokojowych i 6 mieszkań trzypokojowych, o powierzchni użytkowej od 49,30 m2 do 72,00 m2. Inwestycja została wykonana przez MTBS w Tarnowskich Górach i wyniosła 11,2 mln złotych.

W tym roku do nowo powstałych budynków mieszkalnych przy Alei Lipowej wprowadzili się nowi lokatorzy. Inwestycja realizowana przez dewelopera Dombud S.A., składa się z budynków wielorodzinnych w których łącznie znajduje się 160 lokali mieszkalnych o powierzchni od 44 do 73 m². Budynki posiadają do 5 kondygnacji wraz z parterem, oraz 1 kondygnację podziemną. Warto dodać, że segmenty są ze sobą połączone ciągiem podziemnych garaży, a do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska. Dodatkowym atutem większości mieszkań parterowych jest możliwość zaadaptowania tarasów. Cena za metr kwadratowy mieszkania będzie zaczynała się od 4941 złotych.

Nowe osiedle mieszkaniowe w rejonie ul. Rakoniewskiego?

Przegląd Lokalny poinformował, że władze miasta zamierzają podjąć działania mające na celu utworzenie nowej dzielnicy mieszkaniowej w rejonie ul. Rakoniewskiego w Knurowie. Mimo tego, iż w tej części miasta, gmina nie posiada zbyt dużo nieruchomości, to jest szansa, aby pozyskać je z Skarbu Państwa, czy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Samorządowcy z Knurowa mają nadzieję, że uda im się pozyskać nieruchomości należące do Skarbu Państwa. Z lektury "PL" wynika, że w planach włodarzy, byłoby pozyskanie dofinansowania na rzecz uzbrojenia terenów, które umożliwi podjęcie budowy nowego osiedla mieszkaniowego.

Knurów przystąpił do SIM

W piątek, czyli 22 października 2021 roku w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie przedstawicieli dziewięciu samorządów, którzy podpisali umowę o utworzeniu spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk Południe. W imieniu knurowskiego samorządu podpis złożył prezydent Adam Rams. Do spółki SIM Śląsk Południe, gmina Knurów wniosła 3 mln zł wkładu pieniężnego.

Czym jest SIM?

Społeczna inicjatywa mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

czytaj więcej:

Górnik JSW

Podwyżki oraz jednorazowa nagroda pieniężna w...

38 D8 CD24 476 D 418 A B88 F BBC9 EEA01 FD1

Jakie sklepy powstaną w nowym Centrum Handlowym...

3325 A193 289 E 4 EDD 8495 5863 E35 E0761

Uczniowie z Knurowa otrzymali stypendia z JSW S.A

Boy 958457 1920

265 tys. bonów turystycznych ciągle...

Zrzut ekranu 2021 05 10 o 09 27 50

Koniec z lasami w Knurowie? Planowana wycinka...

Policja knurow

Gdzie najniebezpieczniej w Knurowie?

Ekkert

Prezes szpitala w Knurowie szuka ochotników do...