W Knurowie powstanie nowy pomnik? Prowokacja Adama Ramsa?

Ostatnimi czasy, jakże chodliwym tematem dyskusji wielu mieszkańców naszego miasta, stał się pomnik. Pomnik stojący na rondzie Ferdynanda Focha oczywiście. Można by nawet powiedzieć, że pomnik ten jest ością niezgody. Jedni chwalą, drudzy narzekają, jednak więcej jest tych, którzy narzekają. Prezydent Adam Rams twierdzi, że jednak jest ich - pomników- mało.

1318422 C F7 BD 4 E85 B73 B 1 D105 EB79 A34

Prezydent Adam Rams ponownie sprowokował mieszkańców naszego miasta. Konfliktowym tematem okazał się subiektywny komentarz prezydenta, o ilości pomników w mieście.

- [...] W Knurowie mamy dokładnie 2. pomniki. Trochę mało. - napisał Adam Rams w nawiązaniu do spotkania z rzeźbiarzem Krzysztofem Nitshe, który był odpowiedzialny za budowę pomnika św. Barbary, położonego na skwerze przy ul. Dworcowej w Knurowie.

Rams spotkał się z producentem pomników

Kontrowersyjna sprawa rozpoczęła się od publikacji artykułu o spotkaniu Adama Ramsa i Krystyny Kosteleckiej z producentem pomników i elementów małej architektury, prof. Krzysztofem Nitshe. O spotkaniu prezydenta z rzeźbiarzem, jako pierwszy napisał Przegląd Lokalny, opatrując informację tytułem: Strach się bać ?!.

- Prezydent Knurowa spotkał się z artystą rzeźbiarzem, twórcą pomnika św. Barbary. Coś się szykuje, co o tym myśleć? - napisał Przegląd Lokalny, załączając zdjęcie z wizyty Adama Ramsa i Krystyny Kosteleckiej, w warsztacie rzeźbiarza.

Adam Rams postanowił odnieść się do artykułu, który został przez jednych wyśmiany, a przez drugich "polubiony".

- Rozmowa z profesorem zawsze wzbogaca. Ten światowej sławy artysta rzeźbiarz to kopalnia wiedzy nie tylko z zakresu historii sztuki ale również metalurgii, spawalnictwa, metali szlachetnych itp. Mamy ogromne szczęście, że Knurów posiada Jego dzieło, pomnik naszej patronki św Barbary. Dzisiaj mało kto bierze pod uwagę to, że nasi potomni będą z tego dumni! Dodam, że w Knurowie mamy dokładnie 2 pomniki. Trochę mało. - napisał Adam Rams w nawiązaniu do spotkania z rzeźbiarzem Krzysztofem Nitshe.

Mieszkańcy mówią: NIE!

Mieszkańcom nie spodobał się ewentualny pomysł budowy nowego pomnika lub elementu małej architektury.

- Jeżeli naprawdę jest planowany kolejny - niepotrzebny - pomnik w Knurowie za pieniądze podatników, to faktycznie "strach się bać". Mieszkańcy już wyrazili swoje zdanie o takim wydawaniu publicznych pieniędzy przy budowie pomnika Focha. - napisał pod tekstem Przeglądu Lokalnego, Radny Młodzieżowego Sejmiku woj. Śląskiego, Paweł Rostkowski.

Urząd Miasta nic nie wie...

Poprosiliśmy urzędników o szczegóły dot. ew. pomnika lub elementu małej architektury.

- My (wydział urbanistyki - przyp. red.) nic nie wiemy na ten temat - twierdzi naczelnik Wydziału Urbanistyki Urzędu Miasta w Knurowie, ucinając rozmowę na temat montażu pomnika lub elementu małej architektury na terenie administracyjnym Gminy Knurów.

czytaj więcej:

Ewa Jurczyga

Ewa Jurczyga w tarapatach? Straci wysokie...

Dywizjonu 303 w Knurowie

Mieszkańcom ul. Dywizjonu 303 w Knurowie może...

38 ECD683 20 A1 4334 81 CD 1 F67 C409918 F

Robert Łazarczyk nowym członkiem Rady...

D0 D8895 A 25 B6 432 F 93 BD 5 AB294 D8 B2 F4

Jacek Szurgot:Zróbcie to dla moich dzieci....

Plac 700-lecia w Knurowie

Adam Rams chce sprzedać plac 700-lecia. Dzisiaj...

Przedszkole knurów

Podwyżka w miejskich przedszkolach w Knurowie

A12 B6069 C391 4 D7 A 86 E9 789 FE805 AEE2

Zgrzyt w Radzie Powiatu Gliwickiego. W tle...