W Knurowie powstanie pierwszy sklep międzynarodowej sieci handlowej

Panorama miasta

W Knurowie powstanie sklep Kaufland oraz nowe centrum handlowe. Będzie to pierwszy market niemieckiej sieci w mieście.

W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono obwieszczenie prezydenta miasta Knurów, Adama Ramsa, z którego wynika, że już wkrótce między ul. 1 Maja, a ul. Jęczmienną może powstać kolejne centrum handlowe oraz sklep Kaufland.

Na wniosek z dnia 27.11.2020 podmiotów: DL Invest Group XXVII Sp. z o.o. oraz Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. K. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie centrum handlowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działkach nr 127/1, 3558/7, 3558/13, 3558/5 obr. Knurów. - czytamy w BIP Knurów

Kolejny sklep niemieckiej Grupy Schwarz.

Kaufland będzie kolejnym sklepem na terenie miasta Knurów, który należy do niemieckiej Grupy Schwarz. Przypomnijmy, że do niemieckiego giganta należy również sieć sklepów Lidl. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Grupa Schwarz będzie dysponowała trzema marketami, w naszym mieście.

Warto dodać, że już niebawem Lidl zyska drugi market w mieście. Lidl powstanie na terenie sklepu po byłym Tesco. Od kilku tygodni trwa przystosowanie sklepu do potrzeb niemieckiego marketu.

Źródło zdjęcia: Z.drona Rafał Grzegorz

czytaj więcej: