W Knurowie przybędzie 500 drzew

Jakiś czas temu temu na łamach naszej strony zamieściliśmy informacje, że miasto Knurów na wniosek okolicznych pszczelarzy zasadzi 134 lip holenderskich oraz 110 dębów szypułkowych. Lipy oraz dęby zostaną zasadzone w rejonie ul. Szpitalnej i 26 Stycznia. Zasadzenia trwają!

79399 B44 5 A00 44 EF A5 F6 796 BAA3 D28 C9

Od dwóch tygodni możemy zauważyć, że gmina Knurów realizuje swoje obietnice dot. nowych zasadzeń w mieście. W okolicy ronda „cztery pory roku” możemy zaobserwować wiele nowych zasadzeń - to lipy holenderskie oraz dęby szypułkowe.

Kolejne zasadzenia

W związku z inwestycją budowy drogi pożarowej do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Miejskiego Przedszkola nr 12 trwa wycięto kilka drzew, ale nie ma powodów do obaw. Urząd Miasta zasadzi w tym miejscu dziesięć platanów klonistych.

Najwięcej zasadzeń na cmentarzu przy ul. Rakoniewskiego

Jak podał Przegląd Lokalny - blisko 300 drzew zostanie zasadzonych na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Rakoniewskiego w Knurowie. Wsród 292 drzew będziemy mogli zobaczyć dęby szypułkowe, lipy holenderskie, klony pospolite i czerwone. W tym miejscu podobnie, jak w okolicy ronda cztery pory roku zasadzenia już trwają, a mieszkańcy mogą cieszyć się z widoku nowych drzew.

Miasto nie zapomniało o Szczygłowicach

W Szczygłowicach zostanie zasadzony nowy gatunek drzew. Szczygłowickie ulice ozdobią różowe wiśnie piłkowane.

W Knurowie powstaną trzy nowe restauracje. Sprawdź, gdzie

Nowe nasadzenia powstaną dzięki interpelacji radnego Pawła Szkatuły, który 30 kwietnia, interpelował do prezydenta Adama Ramsa o nasadzenie drzew w Knurowie-Szczygłowicach.

Pragnę prosić pana Prezydenta o podjęcie działań, których efektem będzie większa ilość nasadzonych drzew kwitnących na różowo. Drzewa kwitnące w taki sposób mają szczególny urok i roztaczają wokół siebie niesamowitą aurę. - argumentował w interpelacji radny Szkatuła.

Ile zarabiają radni rady miasta Knurów?

Pozytywna odpowiedź

W środę, 12 maja, Anna Lewandowska - Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Restrukturyzacji i Ochrony Środowiska z up. prezydenta odpowiedziała pozytywnie na interpelacje radnego Szkatuły.

[...] dla podniesienia estetyki terenów publicznych, jesienią bieżącego roku, tutejszy Urząd zleci uzupełnienie nasadzeń w wymienionych powyżej lokalizacjach" - pisze Anna Lewandowska - Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Restrukturyzacji i Ochrony Środowiska

Warto wiedzieć...

Przypomnijmy, że w latach ubiegłych m.in. w okolicach ul. Parkowej, Kilińskiego i Staszica miały miejsce podobne nasadzenia, aczkolwiek drzewa obumarły, ponieważ zostały zdewastowane.


Źródło: BiP Knurów, Przegląd Lokalny

czytaj więcej:

awaria prądu knurów

Knurów: Dziś wystąpi duża awaria prądu. Jutro,...

7092 BBB1 C725 4 CB9 9315 AF372 F61 EC2 D

Dr. Łukasz Szczygieł w wywiadzie dla MMK

DSC 0646

Kto i za ile zadba o czystość i utrzymanie...

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Park knurow

Miasto zasadzi blisko 250 drzew

136704713 3602083883200458 6324543400063704362 n

Limity wiernych w Knurowie. Ile osób w kościele?

Starostwo

Opłatomat w Starostwie Powiatowym w Gliwicach