Wielkie sprzątanie parku NOT w Knurowie-Szczygłowicach

Dworek na jezykach

Mieszkańcy chcą posprzątać szczygłowicki park.

Wielkie sprzątanie zaplanowano na jutro.Mieszkańcy Knurowa-Szczygłowic mają powód do radości, bowiem jutro na terenie parku NOT ma odbyć się wielkie sprzątanie terenu po opuszczonej restauracji.

Piotr Ryba - organizator akcji poinformował nas, że gotowość do wzięcia udziału w oddolnej inicjatywie, zgłosili strażacy ochotnicy z OSP Knurów oraz OSP Szczygłowice. Wsparcie w sprzątaniu zapowiedzieli również mieszkańcy Knurowa-Szczygłowic, Przemysław Bernacki, znany również jako Śmieciarz.TV - organizator akcji sprzątania lasów oraz Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Knurów.

Ryba dodał, że akcją sprzątania zainteresowało się również wiele rodziców, którzy chcą pomóc, ponieważ uważają, że zalegające szkło, śmieci i inne niebezpieczne odpady zagrażają dzieciom, które bawią się na pobliskim placu zabaw.

Wsparcie zadeklarowało również dwóch radnych zrzeszających się w klubie radnych Inicjatywa dla Knurowa. Paweł Żak ze względów zdrowotnych nie może pojawić się na miejscu, ale przekazał 5 paczek rękawic ochronnych dla osób biorących udział w sprzątaniu. Artur Socha - radny ze starego Knurowa zapowiedział, że pomoże w oddolnej inicjatywie.

Inicjatywą zainteresowały się dwie największe regionalne rozgłośnie radiowe - Radio 90 oraz Radio eM 107,6 fm.

Akcja odbędzie się jutro, 24 kwietnia, o godzinie 9:00 w Knurowie-Szczygłowicach przy ul. Parkowej 4.

My będziemy, a wy?

czytaj więcej: