Wypadek na ul. Szpitalnej. Pierwszej pomocy udzielał 12-latek

D0 FC0 F8 B F6 C6 4 A69 B08 B 628683 FAF0 F9

Dzisiejsza postawa 12-letniego chłopca zasługuje na szacunek oraz pochwałę.

Dzisiaj, czyli 20 grudnia 2021 roku na skrzyżowaniu ul. Szpitalnej z ul. Ułanów doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów osobowych w wyniku, którego zostały poszkodowane dwie osoby. Na miejsce zaalarmowano zespół ratownictwa medycznego w asyście dwóch zastępów straży pożarnej oraz radiowozu policji.

Wypadek na ul. Szpitalnej w Knurowie

Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca srebrnego volkswagena wyjeżdżając z ul. Ułanów nie zauważył nadjeżdżającego z lewej strony pojazdu marki SKODA, który uderzył lewy bok volkswagena. W wyniku mocnego uderzenia w pojedzie marki SKODA zostały aktywowane poduszki powietrzne, które uszkodziły nos młodocianego pasażera.

Pierwszej pomocy przedmedycznej udzielił 12-letni chłopiec, który podbiegł do ludzi będących na pobliskim parkingu prosząc o apteczkę pierwszej pomocy. 12-latek otrzymawszy apteczkę ruszył na pomoc pasażerowi SKODY tamując krwotok z nosa. (Jeżeli ktoś wie, kim jest ten 12-letni bohater, to prosimy o kontakt z redakcją w celu odebrania nagrody za to szlachetne zachowanie)

Prawy pas tylko dla skręcający na ul. Ułanów?

Jeden z komentujących zaznaczył, że prawy pas na ul. Szpitalnej w rejonie skrzyżowania Szpitalna-Ułanów powinien służyć tylko i wyłącznie do skrętu w ul. Ułanó.


- Zdarza się, że kierowcy jadący w stronę Bricomarche zmieniają pas na prawy sygnalizując to kierunkowskazem który nie wyłącza się w porę i na tym kierunkowskazie potrafią jechać prosto przez to skrzyżowanie wprowadzając w błąd wyjeżdzających z ul. Ułanów. Gdyby z prawego pasa można było tylko skręcać w prawo, to wyjeżdżający z ul. Ułanów mogli by bez oczekiwania skręcić w prawo kierunek Bricomarche, a podczas lewoskrętu kierunek Rondo Focha mieli by do przecięcia tylko jeden pas- chyba duże ułatwienie. Wydaje mi się, że takie rozwiazanie nie ma negatywów- jeśli ma proszę o włączenie się w dyskusje - komentuje Adrian

D0 FC0 F8 B F6 C6 4 A69 B08 B 628683 FAF0 F9

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został zatrzymany....

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

ul. Dworcowa 23 Knurów

Gmina chciała sprzedać pustostany, ale nikt nie był...

IMG 9682

Grzegorz Sobierajski podsumował miniony rok w wykonaniu...

Pilne knurów

PILNE: Poważny wypadek na ul. Szpitalnej w Knurowie. Trzy...

Pilne knurów1

Nocny alarm. Strażacy postawieni na nogi. Co się stało?