Wypadek w kopalni Knurów. Górnik potrzebuje pilnej pomocy!

Fundacja VOTUM zorganizowała zbiórkę środków finansowych na rzecz Marcina Łowickiego - pracownika kopalni "Knurów-Szczygłowice" należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który na początku marca uległ ciężkiemu wypadkowi, a przez dwa ostatnie miesiące był pod opieką lekarzy na oddziale intensywnej opieki. Rodzina potrzebuje 167. tysięcy złotych.

Dominik Borczyk / Twój Knurów
KWK Knurów JSW

Rodzina Marcina Łowickiego marzy o tym, żeby w końcu wrócił on do rodzinnego domu, gdzie z niecierpliwością oczekują na niego najbliżsi. Jednak, aby do tego doszło, czterdziestojednoletni pracownik Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Knurowa musi odbyć sześciomiesięczny - bardzo kosztowny - turnus rehabilitacyjny w specjalistycznej klinice w Krakowie.

- Obecnie mąż jest na turnusie rehabilitacyjnym pod okiem specjalistów, którzy robią wszystko aby miał szansę na powrót do zdrowia. Marcin je samodzielnie, siedzi na wózku, ma dobry kontakt z otoczeniem - tłumaczy małżonka Marcina Łowickiego, który 1 marca 2022 roku uległ wypadkowi w kopalni "Knurów".

W realizacji marzenia pomagają górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, mieszkańcy Knurowa oraz wszyscy, którzy udostępniają informację o prowadzonej zbiórce na leczenie Marcina Łowickiego. W ciągu niecałych 24. godzin zbiórkę Fundacji VOTUM wsparło 237. osób zrzucając się na kwotę 18 240 zł, co stanowi 11. procent całościowej kwoty.

- Marcin trzymaj się będzie dobrze, nie poddawaj się twardzielu pozdrawiam - czytamy w komentarzu pana Bogdana, który na leczenie Marcina wpłacił 500 złotych.

Marcina nie zostawiają koledzy z Związku Zawodowego Górników KWK "Knurów-Szczygłowice", do którego od długiego czasu należy.

- W najbliższym czasie na terenie KWK "Knurów-Szczygłowice" ruszymy ze zbiórką dla Marcina - zapowiada

Zbiórka na rzecz Marcina Łowickiego. Marcin Łowicki - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Wcześniej pisaliśmy:

We wtorek, 1 marca 2022 roku w KWK "Knurów-Szczygłowice" Ruch "Knurów" o godzinie 17:30 w chodniku badawczym o numerze 34b na poziomie 850 metrów pod ziemią doszło do wypadku z udziałem dwóch doświadczonych pracowników pierwszego oddziału Górniczych Robót Przygotowawczych. Poszkodowani górnicy natychmiast zostali objęci profesjonalną opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz ratowników z Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego KWK "Knurów-Szczygłowice".

Ze wstępnych informacji przekazanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową wynika, że poszkodowani pracownicy zatrudnieni pod ziemią zostali znalezieni obok przenośnika taśmowego służącego do transportu eksploatowanego urobku.

- Jeden z górników doznał urazu kręgosłupa, a drugi urazu głowy oraz klatki piersiowej. To doświadczeni górnicy, pracujący pod ziemią 14 oraz 15 lat. Zostali przetransportowani do szpitala – tłumaczyła wówczas Katarzyna Bajer, z biura prasowego Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

Poszkodowani górnicy zostali przetransportowani odpowiednio do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku oraz do Centrum Urazowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa.

czytaj więcej:

0 E9597 A4 9627 45 F6 A6 B6 EEA7 FA9 B1 C50

Bezsumienne zachowanie funkcjonariusza Straży...

Policja Knurów

Na osiedlu 1000-lecia w Knurowie doszło do...

006571 AD 982 D 4 C80 B67 F E65 F7 DFC2 AA2

Wszystkie służby zaalarmowane na ul. Mieszka I...

C51 C1 B44 2 BB6 46 C3 993 E BF3 F39551853

Zaskakujący wyrok w sprawie śmierci kibica...

81 FA9 D04 05 B9 4100 8 FC4 81 ADF1 F7 A14 A

Śmiertelny wypadek na ul. Szpitalnej. Na...

Straż Pożarna Knurów

Strażacy zaalarmowani na osiedle 1000-lecia w...

46b5c3a29fcfdeea632ed5248a404571

Tragiczny wypadek na autostradzie A4 w...