Wypadek w kopalni PGG. Nie żyje doświadczony górnik...

Tragiczne informacje z kopalni Jankowice w Rybniku. Polska Grupa Górnicza poinformowała o śmierci 43-letniego pracownika dołowego, który na początku lutego uległ wypadkowi w kopalni. 500 metrów pod ziemią został uderzony bryłą węgla.

ARC
Kopalnia

Wypadek w rybnickiej kopalni Jankowice okazał się tragiczny w skutkach. 3 lutego 500 metrów pod ziemią 43-letni górnik został uderzony w głowę bryłą węgla. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Lekarze przez dwa tygodnie walczyli o jego życie. Niestety bezskutecznie.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, zmarły górnik jest pierwszą ofiarą śmiertelną w górnictwie w 2022 roku. Tylko w poprzednim roku doszło do 9 śmiertelnych wypadków w śląskich kopalniach.

Zmarły w kopalni Jankowice górnik był doświadczonym kombajnistą. Miał jeszcze przed sobą kilka lat pracy na kopalni. Niestety tuż po wypadku pozostawał nieprzytomny w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. PGG informację o jego śmierci otrzymała w ostatnich dniach.

ZOBACZ TAKŻE:

Pierwszy śmiertelny wypadek w górnictwie w 2022 roku

43-letni górnik z kopalni Jankowice w Rybniku jest pierwszą ofiarą w przemyśle wydobywczym w 2022 roku. W poprzednim, 2021 roku, w górnictwie węglowym doszło w sumie do 1773 rozmaitych wypadków. Zmarło 9 osób.

czytaj więcej:

Policja

29-latek kierował pojazdem pod wpływem...

35 663051

Uwaga, dziś w Knurowie i w całej Polsce...

IMG 7639

Gałąź drzewa runęła na samochód, na osiedlu...

Zrzut ekranu 2021 06 10 o 13 40 00

Wyje syrena OSP. Na ulicach kilka zastępów...

Policjaaa

30 letni knurowianin aresztowany

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

Policja syreny

Alarmy bombowe znów paraliżują prace przedszkoli