Wysoka podwyżka dla pracowników JSW. Wzrost wynagrodzeń oraz bonów żywnościowych. Znamy kwoty

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszedł do porozumienia z Reprezentatywnymi Związkami Zawodowymi w sprawie podwyżki wynagrodzeń oraz bonów żywnościowych pracowników spółki w ramach realizacji polityki płacowej w spółce na 2022 rok.

JSW SA
JSW SA

Dzisiaj, czyli 28 stycznia 2022 roku w biurze zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do spotkania między władzami górniczej spółki, a stroną społeczną, czyli Reprezentatywnymi Związkami Zawodowymi (NSZZ "Solidarność" JSW SA, Federacja ZZG JSW SA oraz ZZ "Kadra" JSW SA). To dobra wiadomość dla kilku tysięcy pracowników pracujących w Kopalni Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice" należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- W dniu 28.01.2022 r. zostało zawarte w JSW S.A. porozumienie płacowe pomiędzy Zarządem Firmy a Reprezentatywnymi Organizacjami Związkowymi tj. NSZZ Solidarność,ZZ Kadra oraz Federacją ZZG JSW S.A.Porozumienie zagwarantowało pracownikom od dnia 01.01.2022 roku wzrost stawek płac zasadniczych o 10% oraz wzrost wartości posiłku profilaktycznego z 21 zł do 30 zł - informuje Artur Wojtkow, prezes JSW SA ds. Pracy i Polityki Społecznej

- Cieszę się, że udało się nam porozumieć. Teraz wszyscy będziemy spokojnie pracować, nie będziemy tracili energii na niepotrzebne spory, które w przeszłości zbyt często towarzyszyły negocjacjom płacowym. Udowodniliśmy, że merytoryczne rozmowy są najlepszym rozwiązaniem. Dziękuję reprezentatywnym organizacjom związkowym za konstruktywną postawę - powiedział Tomasz Cudny, prezes JSW SA

Podwyżka w JSW SA. Wzrośnie wynagrodzenie oraz bon żywnościowy. Szczegóły

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają 10 procentową podwyżkę wynagrodzeń, a kwota bonu żywnościowego zostanie powiększona do 30 złotych. Jest to efekt dzisiejszego porozumienia, które zostało podpisane w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju między Reprezentatywnymi Związkami Zawodowymi, a zarządem JSW SA.

- Jest to świetna informacja szczególnie w nawiązaniu do wzrostu cen benzyny, czy rat kredytowych - komentuje na gorąco jeden z zapytanych pracowników Ruchu Knurów KWK "Knurów-Szczygłowice"

Warto przypomnieć, że rozmowy dotyczące wzrostu wynagrodzeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej rozpoczęły się 27 grudnia 2021 roku, kiedy to Reprezentatywne Związki Zawodowe wystąpiły do prezesa zarządu JSW w sprawie wzrostu wynagrodzeń w ramach realizacji polityki płacowej w spółce na 2022 rok.

- Ze względu na dynamiczną sytuację w naszej spółce jak i otaczające nas wydarzenia prosimy o przygotowanie materiałów niezbędnych do prowadzenia rzeczowych negocjacji - pisały wówczas Reprezentatywne Związki Zawodowe JSW SA w liście do prezesa zarządu spółki

Podwyżka płac w JSW SA

O wzrośnie wynagrodzeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej poinformował także wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, Poseł na Sejm RP, Marek Wesoły.

- Przekazuję kolejną dobrą wiadomość dot. branży wydobywczej, która ucieszy pracowników zakładów górniczych należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zarząd JSW S.A w porozumieniu z reprezentatywnymi związkami zawodowymi podpisał porozumienie płacowe zakładające podwyższenie wynagrodzenia pracowników o 10 procent oraz wzrost tzw. bonów żywnościowych. Gratuluję oraz życzę pomyślności górniczej wszystkim ciężko pracującym pracownikom JSW SA. Szczęść Boże! - relacjonuje Marek Wesoły, Poseł na Sejm RP oraz wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki

Jastrzębska Spółka Węglowa

Jastrzębska Spółka Węglowa, to największy krajowy producent węgla koksowego typu 35 wysokiej jakości i największa komercyjna grupa koksowni w Unii Europejskiej. Spółka z Jastrzębia-Zdroju posiada w swoich zasobach dwie kopalnie zlokalizowane na terenie Gminy Knurów - KWK "Knurów-Szczygłowice", które zatrudniają blisko 5 tysięcy pracowników.

czytaj więcej:

JSW

Dług JSW zmalał o blisko 90 mln zł. Zarząd ma...

JSW siedziba

Górnicy z JSW dostaną kolejną podwyżkę? Szczegóły

JSW siedziba

Cena akcji JSW mocno w górę. W piątek...

DSC 0329

Odwołano zarząd JSW S.A

KWK Knurów

KWK "Knurów-Szczyglowice" pionierem w zakresie...

Lidl

Lidl na starym mieście zostanie zamknięty. Powód?

E9874 F90 0 D3 A 4413 B29 E 633 A91 B48 FDD

W Knurowie powstanie kolejny sklep Pepco....