Wzmożone kontrole policji w Knurowie. O co chodzi?

Biuro Prasowe Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach poinformowało o zaplanowanej na dzisiaj akcji pod nazwą - Bezpieczny Pieszy. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Na celowniku będą również piesi.

Dominik Borczyk
Policja Knurów

W pierwszy dzień nowego tygodnia, czyli w poniedziałek, 23 maja 2022 roku do godziny 22:00 mundurowi podlegający pod Komendę Miejską Policji w Gliwicach będą prowadzić kontrole przy przejściach dla pieszych z wykorzystaniem sprzętu rejestrującego obraz. Osoby łamiące obowiązujące przepisy ruchu drogowego będą karane mandatem karnym.

- Przypominamy, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście zapłacimy 1500 zł. Taki sam mandat grozi kierującemu pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną i nie ustąpi pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

1500 zł zapłaci również kierujący, który wyprzedzi inny pojazd na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem. Taki sam mandat otrzyma kierowca za omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi - dodają mundurowi.

czytaj więcej:

Pilne knurów nowe

Pożar na ul. Lotników w Knurowie. Nocny alarm OSP

EB6400 E6 ABAA 42 C1 8163 AB2395 C07 E9 D

Śmigłowiec LPR wylądował na osiedlu Wojska...

Straż Knurów

Strażacy zaalarmowani na ul. Targową w Knurowie.

Policja knurów

Kierowca z premedytacją potrącił psa. Sprawą...

Policja

Policja prosi o pomoc. Skradziono auto kuriera…...

Gov.pl

Knurów: Do stawu wpadł samochód osobowy

3 CE1 FA43 6 EE5 44 DC AE9 A D839 A843 A934

Strażacy zaalarmowani w pobliże cmentarza w...