Z Knurowa do Chorwacji na rowerze. Daniel oraz Wioletta wyruszyli dzisiaj w południe

Wyczerpująca wycieczka rowerowa z Knurowa do Chorwacji potrwa siedemnaście dni. W tym czasie Wioletta oraz Daniel zwiedzą sześć państw.

Wioletta Zdunek oraz Daniel Radwański
Wioletta Zdunek oraz Daniel Radwański

W czwartek, 2 czerwca 2022 roku dwójka mieszkańców naszego miasta wyruszyła w siedemnastodniową podróż rowerem do Splitu położonego w Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim w Chorwacji.

Zwiedzą 6. państw

Wioletta Zdunek oraz Daniel Radwański podczas kilkunastodniowej wyprawy zwiedzą sześć państw - Czechy, Węgry, Austrię, Włochy, Słowenię oraz w końcu… Chorwację. Rowerzyści są dobrze przygotowani na wyprawę, bowiem trzy lata temu objechali dookoła hiszpańską wyspę Majorkę i udokumentowali to na kanale YouTube.

Pomysł przyszedł spontanicznie

Rowerzyści w rozmowie z portalem Twój Knurów mówią, że pomysł na rowerowy wyjazd nad Morze Adriatyckie w Chorwacji przyszedł spontanicznie pod wpływem przeczytanej informacji o planowanym uruchomieniu połączenia kolejowego ze Splitu do Polski.

- Z czasem okazało się ze takie połączenie nie zostanie uruchomione i pociagi zamiast do Polski będą dojeżdżać tylko do czeskiej Pragi, jednak byliśmy tak nakręceni na zobaczenie pierwszy raz adtiatyku, że postanowiliśmy zrealizować Pomysł - tłumaczą rowerzyści z Knurowa.

Wyprawę Wioletty oraz Daniela możecie śledzić na ich facebookowej stronie RajzujeMY, którą znajdziecie pod niniejszym adresem: https://m.facebook.com/Rajzuje....

Nie pozostaje nam nic, jak życzyć naszym mieszkańcom powodzenia oraz szerokiej drogi.

czytaj więcej:

Dworzec knurow

Pociągiem z Knurowa nad morze do Kołobrzegu? To...

Pzremysław Mijas Knuró∑

Knurowianin, Przemysław Mijas został...

lodowisko knurów

Lodowisko w Knurowie. Cennik. Godziny otwarcia

39527 D56 3 E0 B 4 E8 C A572 0240 C242 B050

Pobiegną, aby uczcić pamięć o Tragedii...

Turniej eliminacyjny w Zawierciu

Wielki finał turnieju na Stadionie Śląskim

DSC 0635

Blisko 350 osób na zawodach wędkarskich w...

Oskar

Zawodnik BKS Concordia Knurów weźmie udział w Igrzyskach?