Z ronda im. Witolda Pileckiego w Knurowie zniknęły flagi. Powiadomiono ABW

Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach została powiadomiona o usunięciu flag narodowych z ronda im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Knurowie.

Wczoraj, czyli we wtorek, 1 marca 2022 roku na terenie całego kraju odbyły się obchody związane z celebrowaniem Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W Knurowie z inicjatywy NSZZ "Solidarność" KWK "Knurów-Szczygłowice" Ruch "KNURÓW" celebrowano ten dzień przy rondzie im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Knurowie, gdzie zgromadzili się mieszkańcy, samorządowcy oraz środowiska patriotyczne.

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Knurowie

Podczas lokalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Knurowie złożono kwiaty, zapalono znicze oraz wbito cztery flagi Rzeczypospolitej Polskiej, aby w ten sposób uczcić poległych żołnierzy. W imieniu Starostwa Powiatowego w Gliwicach, kwiaty złożyła Jolanta Leśniowska z Rady Powiatu Gliwickiego. W obchodach uczestniczyli członkowie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" Knurów, którzy podobnie jak członkowie NSZZ "Solidarność" KWK "Knurów-Szczygłowice" złożyli kwiaty oraz zapalili znicz na rondzie im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Knurowie.

Skradziono flagi z ronda w Knurowie. Sprawa została zgłoszona do ABW

2 marca 2022 roku w związku z kradzieżą flag Rzeczypospolitej Polskiej do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach zostało wysłane zawiadomienie o złamaniu art. 137 przygotowane przez NSZZ "Solidarność" KWK "Knurów-Szczygłowice" Ruch "Knurów". Zgodnie z wyżej przytoczonym artykułem, osoba, która publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

- Nie ma naszej zgody na nieszanowanie symboli narodowych oraz świąt państwowych - grzmią w mediach społecznościowych związkowcy z NSZZ "Solidarność" KWK "Knurów-Szczygłowice"

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku do Komendy Straży Miejskiej w Knurowie wpłynęły wnioski o usunięcie flag narodowych, ponieważ rozpraszały one kierowców.

czytaj więcej:

Leśniowska

Leśniowska zasponsorowała kubki dla Fundacji...

6 EB47 A95 BE3 F 4518 ADD3 8 E2407690 CF3

Paweł Rostkowski został Wiceprzewodniczącym...

8 B916 B1 C 7611 4 FF4 B84 B 74373454441 C

Fuszera warta blisko 2 miliony złotych? W nowym...

knurów

Co denerwuje mieszkańców Knurowa?

knurów

Ranking polskich miast pod względem jakości...

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

Współpraca między EFP a Forum Ekonomicznym

Zrzut ekranu 2021 05 22 o 14 41 28

Czy Adam Rams zda test młodych?