Zawodnik BKS Concordia Knurów weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich?

Oskar

Czy zawodnik BKS Concordia Knurów, Oskar Safaryan pojedzie na kwalifikacje olimpijskie?

Trener kadry Walery Korniłow podejmie decyzję, kto jest nr 1 w polskiej wadze superciężkiej. Najlepszy pojedzie na kwalifikacje olimpijskie.

Osobiście czekam na pojedynek rewanżowy z Oskarem Koperą – mówi Oskar Safaryan, 2-krotny z rzędu Mistrzostw Polski Seniorów w wadze +91 kg.

Niesamowicie ciekawie wygląda rywalizacja o miejsce w reprezentacji Biało-Czerwonych w najwyższej kategorii wagowej. Niemal rok temu w europejskich kwalifikacjach do Igrzysk miał startować Adam Kulik, ale turniej w Londynie został przerwany i swojej walki się nie doczekał. A od tego czasu lublinianin podczas gal Suzuki Boxing Night przegrywał i z Oskarem Safaryanem i Oskarem Koperą.

- Trzy miesiące zostały do olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego. Jestem na każdym zgrupowaniu kadry narodowej i od pierwszego do ostatniego dnia wykonuję ciężką pracę. A wszystko po to, żeby być w jak najlepszej dyspozycji na tę imprezę. Od kwalifikacji zostanie już tylko kilka tygodni do Igrzysk w Tokio – powiedział Oskar Safaryan.

Urodzony w 1999 roku Oskar Safaryan i rok młodszy od niego Oskar Kopera odnieśli zwycięstwa podczas sobotniej gali Suzuki Boxing Night V w Lublinie.

- Gale z serii Suzuki Boxing Night, organizowane przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, są świetnymi wydarzeniami. Każde walki na dobrym poziomie sprawiają, że zawodnik się rozwija, oczywiście najlepiej mierzyć się z zagranicznymi rywalami, ale trzeba udowadniać swoją klasę także w pojedynkach z rodakami – dodał Oskar Safaryan, który na ringu w Lubelskim Centrum Kultur pokonał Karola Krupienika. W drugiej walce w wadze superciężkiej Oskar Kopera wygrał z Adamem Kulikiem.

Za pięściarzem Concordii Knurów przemawiają dwa złote medale MP Seniorów. Oskarowi Safaryanowi zależy też na rewanżu z Oskarem Koperą za finał Młodzieżowych MP 2020. Wtedy sędziowie przyznali zwycięstwo 3:2 Koperze.

- Chciałem już w Lublinie zaboksować z Oskarem Koperą. Tylko raz do tej pory ze sobą walczyliśmy i z niecierpliwością czekam na pojedynek rewanżowy. Nie lubię pozostawiać wątpliwości, a z Oskarem mamy rachunki do wyrównania. Cieszę się, że w sobotę wygrałem z Krupienikiem. W tej walce byłem bardziej opanowany niż podczas czerwcowego pojedynku z Czechem Pincem. Nie zawsze przeciwnik na to pozwala, ale uważam, że ten element poprawiłem - stwierdził mierzący 202 cm wzrostu podopieczny trenerów Walerego Korniłowa i Ireneusza Przywary.

Źródło: PZB

czytaj więcej:

Durkacz

Damian Durkacz o swych planach na przyszłość

Durkacz

Knurowianin zawalczy na kolejnej gali Suzuki Boxing Night VI

Damian Durkacz wywalczył bilet na igrzyska olimpijskie

Damian Durkacz 11-krotnym Mistrzem Polski w Boksie....

Zrzut ekranu 2021 05 11 o 08 01 41

Knurowianin zawalczy na Polsat Boxing Night w Warszawie

EB654 AFE CA21 48 B1 B1 F6 9 FAEAA0 A73 BF

Górnicy z Knurowa zostali Mistrzami Polski w futsalu

4 F268084 619 E 43 F5 8 E8 C 65 EECCA42160

Knurowianin, Artur Bujnowski zajął 3 miejsce na ultra...

210130855 4016102188510183 3788423082895212449 n

Jedność, Przyjaźń, Braterstwo