Zgrzyt w radzie miasta. Mieszkańcy zniesmaczeni. O co poszło?

Wczoraj późnym wieczorem na Facebooku doszło do potyczki słownej między dwójką radnych miasta Knurów.

Rada miasta

– Paweł weź się do roboty bo nie widać Twoich działań jako radnego ostatnio żadnych – powiedział radny Maciej Kandzior do wiceprzewodniczącego rady Miasta Knurów, Pawła Szkatuły. Do ostrej wymiany zdań doszło, wczoraj wieczorem na serwisie społecznościowym, a do dyskusji dołączyli mieszkańcy, którzy wyrazili swoje zniesmaczenie nawołując radnych do rozwiązania konfliktu za pośrednictwem prywatnej rozmowy.

Radni Miasta Knurów walczą z hejtem. Zgłosili internautów na policję.

Od czego się zaczęło?

Wczoraj na łamach naszego serwisu informacyjnego ukazał się artykuł informujący o dodatkowych patrolach policji oraz straży miejskiej na osiedlu Knurów-Szczygłowice. Wzmożone działania służb porządkowych są odpowiedzią na apel radnych zrzeszających się w klubie radnych Inicjatywa dla Knurowa - Bogdana Danielaka oraz Macieja Kandziora, który pełni funkcję przewodniczącego klubu.

Będą dodatkowe kontrole policji na Szczygłowicach. Przeczytaj artykuł

Wczoraj, tuż po godzinie 22.00, wiceprzewodniczący Paweł Szkatuła poinformował swoich czytelników, iż policja patrolowała okolice parku i dworku. Szkatuła zaapelował również do rodziców, aby kontrolowali swoje pociechy przed wchodzeniem do pustostanu, gdzie przebywają bezdomni.

–– Co dalej z dworkiem? Kolejne interwencje, czas pokaże - o wszystkim będę pisać. Jednak tak to niestety jest, teren prywatny, do tego budynek niegrożący (podobno) zawaleniem, więc urzędnicy mają związane ręce. - napisał Paweł Szkatuła

Mieszkańcy Knurowa-Szczygłowic wysprzątali park NOT. Przeczytaj relacje z akcji

Szkatuła wspomniał, iż dwa lata temu złożył wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o rozbiórkę części budynku, aczkolwiek urzędnicy z PINP nie dopatrzyli się niczego, co mogło by spowodować rozbiórkę bądź zabezpieczenie opuszczonej nieruchomości.

Przewodniczący klubu radnych Inicjatywa dla Knurowa nie przeszedł obok wpisu biernie

–– Dobrze że Szczygłowice mają radnego Bogdana Danielaka. Szczegóły w linku poniżej. A Ty Paweł weź się do roboty po nie widać Twoich działań jako radnego ostatnio żadnych. - napisał radny Kandzior w komentarzu pod informacją wiceprzewodniczącego Szkatuły.

Komentarz lidera klubu radnych Inicjatywa dla Knurowa wywołał lawinę komentarzy, których w ciągu nocy nazbierało się ponad 120. Wśród komentarzy możemy zauważyć słowne potyczki radnych. Po chwili tematem sporu było miejsce pracy jednego i drugiego radnego oraz przynależność partyjna.

–– Ty za to jesteś tak robotnym i rozpędzonym radnym, że byłeś przeciwko przyjęciu środków finansowych na remont szczygłowickiej szkoły i boiska ufundowanego przez J. Dudka. Widziałem, że nie wytrzymałeś krytyki i usunąłeś mnie ze znajomych, jednak śledzisz moje poczynania. To dobrze Macieju - odpowiedział Paweł Szkatuła

Zawodnicy Spartan Team Knurów wrócą na nowoczesną salę. Sławek Tokarz komentuje

Radni zarzucali sobie, że żyją na garnuszku podatnika

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Knurów, Paweł Szkatuła postanowił publicznie zapytać radnego Macieja Kandziora, gdzie pracuje? Kandzior odpowiedział:

–– a co cię to obchodzi. Nie na garnuszku podatnika jak ty. – odpowiedział radny Maciej Kandzior
–– Maćku, gdzie pracujesz? Bo mnie doszły słuchy, że nigdzie. - odpowiedział Paweł Szkatuła

Wojskowe śmigłowce pojawiły się nad Knurowem. O co chodziło?

Radni wrócili do tematu Szczygłowic

Radny Kandzior postanowił zamknąć temat pracy oraz przynależności partyjnej, mówiąc o sukcesach klubu radnych Inicjatywa dla Knurowa. Jednocześnie lider "inicjatywy" zaczepił Szkatułę mówiąc, iż ma on lewe ręce.


–– Co do tematu wczoraj rozmawiał radnych Bogdan Danielak z komendantem komisariatu policji w Knurowie a ja z komendantem Straży Miejskiej w Knurowie a następnie poszło pismo do komendy miejskiej policji w Gliwicach i odpowiedź była dziś rano. To jest efekt pracy Inicjatywy dla Knurowa a nie twoich lewych rąk. – napisał radny Maciej Kandzior

Szkatuła powiedział STOP internetowej dyskusji zachęcając komentujących do rozwiązania sporu za pośrednictwem prywatnych wiadomości.

– STOP. Umiesciłem prostą informację - oznajmującą, a tymczasem niektórzy zaczeli wręcz skakać sobie do gardeł. Maćku, proszę przestań pisać, bo prowokujesz hejt. Życzę Państwu dobrej nocy i zapraszam do dyskusji priv.

O co chodziło?

Z komentarza radnego Macieja Kandziora wynika, iż internetowy spór był odpowiedzią na przypisanie sobie pracy publicznej przez radnego Szkatułę. W tym artykule przeczytasz co radny Kandzior miał na myśli, mówiąc o pracy publicznej.

Źródło zdjęcia: Paweł Szkatuła Twój Radny Miasta Knurow Facebook, Maciej Kandzior Facebook

Będzie remont Szpitala w Knurowie

czytaj więcej:

A1 C6 BF6 B CDC2 4703 8 AE4 704257092 F2 A

Anonimowy donos na radnego Rady Miasta Knurów....

People 2561226 1280

Radny z Knurowa prowadził po alkoholu. Został...

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Zniszczone auto

Znów ktoś celowo niszczy samochody w Knurowie