Zgrzyt w Radzie Powiatu Gliwickiego. W tle uchodźcy z Ukrainy

W tle konferencji prasowej poświęconej przyjęciu uchodźców na terenie Powiatu Gliwickiego doszło do zgrzytu…

Powiat Gliwicki
A12 B6069 C391 4 D7 A 86 E9 789 FE805 AEE2

8 marca 2022 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewieszu zainaugurowano otwarcie punktu przyjmowania uchodźców uciekających przed rosyjską inwazją militarną. W konferencji prasowej wziął udział wojewoda śląski w asyście starosty gliwickiego, wójta Gminy Rudziniec, Śląskiego Komendanta Wojewódzkiej Straży Pożarnej oraz prezesa Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Powiatu Gliwickiego, który pełni również funkcję radnego Powiatu Gliwickiego.

Zgrzyt w Radzie Powiatu Gliwickiego

Józef Kruczek, czyli radny Powiatu Gliwickiego zwrócił uwagę, iż bohaterstwo i heroizm naszych wschodnich sąsiadów został przysłonięty przez samorządowców chcących zrobić sobie filmik promocyjny.

- Mieszkańcy Ukrainy, którym życie nie oszczędziło krzywdy poprzez toczącą się wojnę, to ich bohaterstwo zostało przysłonięte przez samorządowców, chcących zrobić sobie filmik promocyjny. Jest mi wstyd w związku z ta sytuacją, widząc Andrzeja Frejno przebranego za strażaka w wyprasowanym uniformie nie będącego nigdy w akcji co godzi w zaszczytny zawód Strażaka, Pana Starosty pięknie ustawionego do wypowiedzi przed mikrofonem. Ukraińcy dopiero co przyjechali i nie było im dane dotykać niektórych rzeczy bo wszystko było poukładane pod przyjazd TV. Jest mi po prostu wstyd i ciekaw jestem czy wsparli tych ludzi jakimś podarkiem, choćby nawet cukierkiem dla dzieciaków. Nie życzę sobie jako Radny Powiatowy, ażeby ten komentarz został usunięty.- ocenia Józef Kruczek z Rady Powiatu Gliwickiego

W obronie zaatakowanego radnego Powiatu Gliwickiego stanął strażak służący w Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewieszu, który stwierdził, iż Andrzej Frejno jest czynnym strażakiem biorącym udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

- Jako mieszkanic i strażak Osp Niewiesze chciałbym zapewnić Pana, że Andrzej Frejno ma prawo nosić mundur strazacki, gdyz jest czynnym strażakiem i wyjezdza do akcji. Po drugie, nie było tu Pana więc czym się Pan kierował wystawiając taki komentarz?? Jest to opinia wysoce krzywdząca dla nas wszystkich, dlatego że wspólnie pracowaliśmy na to, aby nasi sąsiedzi z zagranicy czuli się u nas bezpiecznie, zaopiekowani i chociaż w minimalnym stopniu chcielismy stworzyć im namiastkę "normalnego" życia. Nie prawda jest, że nie mogli oni niczego dotykac "bo TV" o czym Wszyscy Obecni w Środku mogli się przekonać - zapewnia strażak Janusz L.

Punkt pomocy w OSP Niewiesze

Punkt pomocy w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewieszu oferuje 20 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.

- Jest to nasza powinność, abyśmy dali tym osobom schronienie i szansę na normalizację swojej przyszłości, na to aby mogli tak naprawdę myśleć o jakiś marzeniach – szczególnie o marzeniach najmłodszych dzieci, które nie do końca rozumieją co się dzieje i dlaczego tak się dzieje - zaznaczał podczas konferencji prasowej Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski

Waldemar Dombek, czyli starosta gliwicki, podziękował wszystkim służbom oraz mieszkańcom naszego powiatu za bezinteresowną pomoc, podkreślając, że jest to czas, w którym możemy się sprawdzić przede wszystkim jako ludzie.

czytaj więcej:

Xd

Miasto chce sprzedać działkę przy ul....

6 EB47 A95 BE3 F 4518 ADD3 8 E2407690 CF3

Paweł Rostkowski został Wiceprzewodniczącym...

F4 D01 DED 8646 4 BDE 8598 8237 B6607972

Skuteczna interpelacja radnego. Na osiedlu...

Smieci

Przyjąłeś uchodźców wojennych pod swój dach w...

Podwyżki knurów

Kolejne drastyczne podwyżki czynszów dla...

4 B08866 F 5 DAF 4 D46 B6 BD 87 DB3 DB05 F81

Knurów ma przerąbane

4 D53 F715 6 A13 4339 B256 35 FBB365 AA77

Protest przed Leroy Merlin w Gliwicach odbędzie...